Mediat turke kanë raportuar se aktorja turke, Elçin Afacan, është infektuar me koronavirus, shkruajnë mediat turke, transmeton lajmi.net.

Menjëherë pas lajmit,Elçin është vetëizoluar,ndërsa aktorët e serialit ‘Trokit në derën time’,në të cilin aktorja merr pjesë i janë nënshtruar testit dhe kanë rezultuar negativ.

Përmes rrjetit të saj social, Afacan, ka falënderuar ndjekësit për mbështetjen e tyre dhe ka shkruar se jeta do bëhet sërish me ngjyra dhe çdo gjë do shkojë mirë, teksa shton se mezi pret të rikthehet./Lajmi.net/