– Anglia është lidere e Grupit A kualifikues me pikë maksimale nga tri ndeshje

– Kosova renditet e dyta me 8 pikë dhe është e pamposhtur në 15 ndeshjet e fundit

– Kjo është përballja e parë mes këtyre dy ekipeve kombëtare

Kosova me tri ndryshime nga fitorja (2:1) kundër Çekisë të shtunën. Florent Muslija ia zë vendin Edon Zhegrovës, ndërsa Valon Berisha titullar para Elbasan Rashanit.

Formacionet zyrtare

Tifozët dardanë para Stadiumit St Mary’s