Speed ​​është emri i ngjarjes tjetër të madhe të lansimit të Apple. Ne po presim të shohim paisje krejt të reja, përfshirë iPhone 12 të shumëpritur, transmeton lajmi.net.

Apple priti një ngjarje të veçantë muajin e kaluar, ku zbuloi një Apple Watch të ri dhe dy modele iPad.

Por fansat ishin të zhgënjyer nga mungesa totale e një iPhone. Besohet se kriza shëndetësore globale e këtij viti do të thoshte që lansimi i iPhone duhej të zhvendosej pak mbrapa.

Pritet të vijë në më shumë se katër versione të iPhone-it, thuhet se quhen iPhone 12 Mini, iPhone 12, iPhone 12 Pro dhe iPhone 12 Max.

Të paktën disa prej atyre modeleve pritet të mbështesin shpejtësi super të shpejtë 5G të internetit. Apple ende nuk ka lansuar një iPhone 5G, ndryshe nga rivalët Samsung dhe Huawei.

Apple ka gjithashtu të dhëna për të punuar në një palë kufje në stilin AirPods. /Lajmi.net/