Bastoni dhe Nainggolan negativ për COVID-19, gati për Champions League


Futboll


Gazeta Express

18/10/2020 23:50

Alessandro Bastoni dhe Radja Nainggolan kanë rezultuar negativ për COVID-19.

Mbrojtësi
italian është i gatshëm për t’u përballur me Borussia Mönchengladbachun të mërkurën,
derisa Ninja por lufton me kohën për atë ndeshje.


dytë rezultuan pozitiv me koronaviurs, por tani janë rikuperuar dhe janë gati për
aksion.

Gjiganti
i Serie A do të përballet me Borussia Mönchengladbach në ndeshjen e parë në fazën
e grupeve të Champions League të mërkurën.

Nainggolan
gjithashtu ka rezultuar negativ për COVID-19, por sipas “Calciomercato.com”
Interi duhet shpejt të kompletojë dokumentacionin e nevojshëm në UEFA për ta përfshirë
lojtarin në skuadër për ndeshjet në Evropë. /Gazeta Express/