Bayern Munich i propozon Man City-t shkëmbimin Alaba-Sane


Futboll


Gazeta Express

26/03/2020 8:50

Bayern Munich është duke bërë përpjekje të vazhdueshme ta transferojë Leroy Sanen nga Manchester City, duke provuar çdo mënyrë dhe tani edhe atë të shkëmbimit.

Sipas gazetës gjermane Bild, Bayerni i ka propozuar
kampionit anglez një shkëmbim kokë me kokë David Alaba-Leroy Sane, transmeton
Gazeta Express.

Kampioni i Bundesligës vazhdon të jetë i etur
për ta pasur në skuadrën anësorin e Kombëtares gjermane dhe për këtë është në
gjendje t’i ndajë rrugët me austriakun që vlerësohet lart.

Megjithatë, thuhet se mbrojtësi i majtë nuk dëshiron
të larë Bayernin për Manchester City-n.

Kjo praktikisht do ta bënte të pamundur
transferimin e Sane në Bayern përmes shkëmbimit. /Gazeta Express/