Beteja për nënkampionin në Serie A, Atalanta-Inter


Futboll


Gazeta Express

01/08/2020 19:57

Atalanta pret sonte në Bergamo Interin ku
do të këtë një përballje për vendin e dytë

Befasia më e madhe këtë sezon në Itali ishte
padyshim Atalanta të cilët sonte presin në Bergamo skuadrën e Interit, e cila
kishte shpenzuar shumë në fund të sezonit të kaluar.

Romelu Lukaku bashkë me Lautaro pritet që t’i
prinë sulmit të Interit, kurse Atalanta ka vënë në fushë disa nga lojtarët më të
mirë të saj.

Në rast të fitores, Atalanta merr vendin e dytë
në tabelë dhe shpallët nënkampion i Italisë më 81 pikë.

Fitorja apo edhe barazimi  e lë në vendin e dytë Interin. /GazetaExpress/

Formacionet zyrtare:

Atalanta: Gollini; Toloi, Caldara, Djimsiti; Castagne, De Roon, Freuler, Gosens; Pasalic; Gomez, Duvan Zapata

Inter