Banka Qendrore e Republikës së Kosovës (BQK), e ka pritur me pikëllim të madh vdekjen e drejtorit të deritashëm të kompanisë së sigurimeve “Sigma”, RolandKaçani.

“Me këtë rast, Guvernatori i BQK-së, Fehmi Mehmeti ka ngushëlluar familjen Kaçani për humbjen e më dashurit të tyre dhe gjithë sektorin e sigurimeve në Kosovë. Rolandi do të mbahet mend si një punëtor dhe bashkëpunëtor i madh me të gjithë dhe për të mirën e sektorit të sigurimeve. Qoftë i përjetshëm kujtimi për të!”, thuhet në telegramin e BQK-së.

 

/Epoka e re/

The post BQK-ja telegram ngushëllimi për vdekjen e Roland Kaçanit appeared first on Epoka e Re.