Ka
nisur sfida mes Sheffield Wednesday dhe Sëansea City

Për Sheffield
Wednesday titullar është sulmuesi shtat lart i Kombëtares së Kosovës, Atdhe
Nuhiu.

Kjo
do të jetë ndeshja e 12 në Championship për Nuhiun, e 14-ta në të gjitha garat
në sezonin 2019/20 deri më tani.

Ai
do të ketë përballe sulmuesin tjetër të Kombëtares së Kosovës, Bersan Celinën.

Edhe
Celina është titullar në sfidën që ka nisur nga ora 16:00.

Për talentin e “Dardanëve” do të jetë ndeshja e 16-të në Championship sezonin 2019/20, ka shënuar dy gola dhe ka asistuar për një tjetër, shkruan Gazeta Express.