Chelsea vs Liverpool, karton i kuq me ndihmën e VAR


Futboll


Gazeta Express

20/09/2020 18:21

Chelsea ka mbetur me një lojtar më pak në fushë në derbin që po e zhvillon në shtëpi me Liverpoolin.

Në minutën e 45’, në fund të pjesës së parë, qendërmbrojtësi, Andreas Christensen, i cili ishte i fundit dhe e ndali sulmuesin, Sadio Mane.

Fillimisht, gjyqtari kryesor i ndeshjes, Paul
Tierney, e ndëshkoi atë me të verdhë.

Pas konsultimeve me VAR, ai e ndërroi ngjyrën e kartonit duke e ndëshkuar Christensenin me të kuq.

Pjesa e parë tashmë u mbyllë 0-0 dhe në pjesën
e dytë, Liuverpooli tani do të ketë epërsinë numerike në fushë, pasi luan me një
lojtarë më shumë, raporton Gazeta Express.