iKëngëtarja Demi Lovato është vendosur t’u japë fansave një llogari të sinqertë të mbidozës së saj të drogës në një dokumentar të ri, shkruan Mirror, transmeton lajmi.net.

Demi Lovato po shpreson që dokumentari i saj i ri në lidhje me mbidozën e saj gati-fatal të drogës do të ndihmojë fansat përmes “luftimeve të tyre më të thella dhe të errëta”.

Këngëtarja pothuajse vdiq më 2018 kur pësoi një mbidozë të ilaçeve.

Dhe ajo do tregojë haptas saktësisht se çfarë ka ndodhur dhe si e ka prekur atë në një dokumentar të ndershëm me katër pjesë për YouTube.

“Demi Lovato: Dancing With the Devil” do të tregojë në detaje se çfarë çoi në mbidozën e saj dhe udhëtimin pasues për t’u rikuperuar përsëri.

28-vjeçarja tha në Ellen DeGeneres Show se shpreson që filmi të frymëzojë të tjerët të përballen me situata të këqija.

“Un kam shumë për të folur. Njerëzit kanë qenë aq të dashur ndaj meje, kanë pranuar dhe më kanë ndihmuar rreth kësaj çështje”, tha ajo. /Lajmi.net/