Sergio Aguero në Serie A!

Sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero do të largohet nga klubi pas dhjetë viteve në Etihad.

Argjentinasit i skadon kontrata në fund të sezonit dhe në verë do të jetë futbollist i lirë.

Sipas raportimeve të fundit nga Anglia, Aguero do ta vazhdojë karrierën në Itali tek Interi.

Neroaxurët e kanë piketuar argjentinasin si përforcim ideal për vijën e sulmit dhe janë të gatshëm ti ofrojnë pagë më të lartë për të mposhtur konkurencën.