Ekonomia
gusht 20, 2019 – 09:51


Lexo Detajet

Këto momente në objektin e Ministrisë së Tregtisë të Kosovës, ka nisur takimi i ministrit në detyrë të këtij dikasteri, Endrit Shala me ministrin e Ekonomisë së Maqedonisë së Veriut, Kreshnik Bekteshi.


Bekteshi po qëndron në Prishtinë pas masës që Kosova i shpalli shtetit fqinj rreth importimit të produkteve të mjaltit dhe patateve.


Shala dhe Bekteshi pas takimit me dyer të mbyllura do të dalin në konferencë të përbashkët për media.


Image