Aktorja e mirënjohur shqiptare ditën e djeshme ka ndërruar jetë në moshën 85 vjeçare, shkruan lajmi.net.

Për ta kujtuar janë bërë homazhe e më pas në mbrëmje u ndezën qirinj për ta nderuar figurën e saj.

Ndër emrat e estradës që e kujtuan Leze Qenën ishte edhe modelja dhe këngëtarja Morena Taraku.

Ajo këtë e bëri edhe me publikimin e një fotografie në të cilën shihen çifti Qena, të dy tashmë të ndjerë./Lajmi.net./