Nuk ka më yje, atje në zonën e Champions League.

Më në fund, luhet Juventus-Napoli, rikuperimi i javës së tretë të Serie A.

Dhe të dy ekipet arrijnë në humore të kundërta: nga njëra anë bardhezinjtë, pas humbjes me Beneventos dhe barazimit ndaj Torinos, në anën tjetër skuadra e Gattusos që kanë fituar 4 ndeshjet e fundit, duke gjetur edhe golat e Osimhen.

Sigurisht, një sfidë edhe mes dy miqsh (Pirlo dhe Gattuso) që takon pas finales së Superkupës.

Juventus (4-4-2): Buffon; Danilo, De Ligt, Chiellini, Alex Sandro; Cuadrado, Bentancur, Rabiot, Chiesa; Morata, Ronaldo.

Napoli (4-2-3-1): Meret; Di Lorenzo, Rrahmani, Koulibaly, Hysaj; Demme, Ruiz; Lozano, Zielinski, Insigne; Mertens.