Ylli i Kombëtares së Shqipërisë dhe Rangers, Eros Grezka, i ka dhuruar rreth 12 mijë euro për t’i ndihmuar personat e prekur nga tërmeti vdekjeprurës që e goditi qindra herë gjatë ditës së hënë.

51 persona kanë vdekur dhe mijëra të tjerë janë lënduar në një seri tërmetesh që e goditën Shqipërinë të martën e 26 nëntorit, raporton Gazeta Express.

Eros Grezda në fanellën e Shqipërisë

Përveç vdekjeve dhe lëndimeve, ky tërmet shkaktoi edhe dëme
shumë të mëdha materiale, duke i lënë shumë persona pa strehë.

Grezda, 24-vjeçari nga Gjakova, ka vendosur t’i dhurojë 10 mijë
funte, rreth 12 mijë euro, për t’u dalë në ndihmë bashkatdhetarëve.

Mesfushori sulmues i klubit skocez e bëri këtë të ditur në emisionin e drejtpërdrejt “Shqiptarët për Shqiptarë” në Neës24. /Gazeta Express/