Dortmund
po e mposhtë 4-0 Eintracht Frankfurtin.

Në këtë
ndeshje ka shënuar sërish talenti, Erling Haaland.

Ai
shënoi për 3-0 në minutën e 54’.

Goalt tjerë i shënuan Lukasz Piszczek 33’, Jadon Sancho 49’ dhe Raphael Guerreiro 75’. /Gazeta Express/