Zlatan Ibrahimovic ka arritur një marrëveshje për të rinovuar kontratën edhe për një vit tjetër me skuadrën e Milanit.

Milannews raporton se suedezi është i vendosur për të nënshkruar edhe për një vit tjetër me Rossonerët.

Ibrahimovic ka qenë njëri prej futbollistëve kryesorë të Milanit gjatë këtij sezoni dhe për kuqezinjtë rinovimi me një emër të tillë është shumë i rëndësishëm pavarësisht moshës së sulmuesit.