Para 7 vitesh ishte arrestuar këngëtari më i njohur në botë, Justin Bieber, shkruan lajmi.net.

Policia e Miamit kishte arrestuar Justin Bieber, pasi ai kishte rezultuar pozitiv ndaj testit të alkoolit dhe dyshohet se u përfshi në gara me makina, përveçse tregoi rezistencë ndaj policisë.

Këngëtari ishte ndaluar teksa udhëtonte me një Lamborghini të verdhë, teksa policia dyshonte se ai ishte përfshirë në gara ilegale.

Kurse sot pak orë më parë Justin postoi një imazh në profilin e tij të Instagramit duke kujtuar kohët më të këqija të jetës së tij.

Në mbishkrimin e fotografisë ai shkroi se në atë kohë ishte i mërzitur, i pakënaqur dhe ishte mjaft i zemëruar me zotin.

“7 vite më parë sot u arrestova, jo koha ime më e mirë. Nuk jam krenar ku isha me jetën time. Unë isha i lënduar, i pakënaqur, i hutuar, i zemëruar, i mashtruar, i keqkuptuar dhe i zemëruar me zotin. Unë gjithashtu vishja shumë lëkurë për dikë në Miami. E gjithë kjo për të thënë Zoti më ka sjellë një rrugë të gjatë. Prej atëherë deri tani unë kuptoj diçka .. Zoti ishte aq afër meje atëherë sa është tani. Inkurajimi im për ju është që … e kaluara juaj të jetë një kujtesë se sa larg ju ka sjellë zoti. Mos lejoni që turpi të shkatërrojë “të tashmen” tuaj, lejo që falja të marrë përsipër dhe të shikojë jetën tuaj të lulëzojë në gjithçka që Zoti ju ka krijuar për të qenë.”, shkroi Justin./Lajmi.net/

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Justin Bieber (@justinbieber)