Kate Middleton bëri një ndryshim të shpejtë sot ndërsa ndërroi pallton e saj të kuqe Alexander McQueen për një kostum blu elegant për të filmuar me Kate Garraway për Çmimet e Krenarisë së Britanisë në Londër, shkruan Daily Mail, transmeton lajmi.net.

Duka dhe Dukesha e Kembrixhit kishin marrë pjesë më parë në lansimin e një prej vendeve të ekspozitave të komunitetit 112 Hold Still në Stacionin Waterloo.

Konkursi i fotografisë, i nisur nga Dukesha në maj, ftoi njerëz të të gjitha moshave nga e gjithë Mbretëria e Bashkuar të paraqisnin një portret fotografik që ata kishin marrë gjatë bllokimit.

Kate, 39 vjeçe dhe William, 38 vjeç, vazhduan të udhëtonin në spitalin e St. Bartholomew për të folur me punëtorët e vijës së frontit duke përfshirë Joyce Duah, një farmaciste specialiste e onkologjisë në spital.

Ata ishin jashtë spitalit kur më vonë u panë, duke veshur kostume blu të kombinuara, duke takuar mikpritësen “Good Morning Britain”, Kate.

Çifti mbretëror duket se do të intervistohej për Çmimet Krenaria e Britanisë më vonë këtë muaj. Kjo do të jetë hera e parë që Kate përfshihet në çmime, ndërsa William për herë të fundit mori pjesë në ceremoni më 2017.

Më parë gjatë ditës Kate veshi një veshje të thjeshtë pikturë njëngjyrëshe nën pallton e saj të kuqe të ndezur, duke kombinuar një bluzë elegante të bardhë me një skaj të zi të zezë me gjatësi mesatare dhe një palë taka të zeza.

Dukesha kishte marrë edhe një çantë të vogël lëkure të zezë, nga Grace Han, e cila vjen me një çmim prej 1,595 eurosh.

Kate u bashkua më herët nga Princi William për t’u takuar me një nga subjektet e konkursit të saj të fotografisë në Waterloo Station. /Lajmi.net/