‘Gotta Have Rock and Roll’ hodhi në treg një nga gjërat më të shtrenjta të Elvis Presley e që është kitara Martin D-18 e King 1942, shkruajnë mediat e huaja, transmeton lajmi.net.

Një tifoz i pasur i këngëtarit e bleu instrumentin e cilësisë së mirë për 1.32 milion dollarë (1.11 milion euro).

Elvis fillimisht e bleu kitaren e tij ‘Sun Sessions’ në vitin 1954 në “O.K.” – dyqani i instrumenteve së Houck në Memfis.

Gjatë periudhës dy-vjeçare që ai e zotëronte atë, Elvis regjistroi këngët e famshme si: “That All Right (Mama)”, “Blue Moon of Kentucky” dhe “Good Rockin ‘Tonight”./Lajmi.net/