Liverpooli nuk është i interesuar për ta kthyer Coutinhon


Sport


Gazeta Express

30/03/2020 23:50

Coutinho s’do të kthehet në Anfield

Mirror
raporton se Liverpooli nuk është i interesuar për ta kthyer Philippe Coutinhon
në ‘Anfield’.

Coutinho
do të jetë 28 vjeçar kur të hapet afati kalimtar i verës dhe Redsat nuk shohin
asnjë arsye të shpenzojnë për një lojtar të asaj moshe.

Coutinho
nuk arriti të gjejë veten te Barcelona dhe vitin e kaluar u transferua te Bayern
Munich.

Por, ai s’po e gjen veten as te Bayerni, që s’do të shpenzojë 120 milionë euro për brazilianin, shifër e vendos në marrëveshjen e huazimit, kështu ai do të kthehet në Barcelonë gjatë verës, por do të kërkojë një klub ku do të bënte atë që bënte vite me parë me Liverpoolin. /Gazeta Express/