Mehmedi starton për Wolfsburgun, Hazard dhe Haaland për Dortmundin


Sport


Gazeta Express

23/05/2020 14:47

Janë publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Wolfsburg dhe Borussia Dortmund.

Pas fitores në ndeshjen e parë pas rikthimit në aksion pas
miungesës dy mujore, Dortmundi kërkon të vazhdojë me rezultate positive, që t’I
bëjë presion Bayern Munichut në luftën për titull, raporton Gazeta Express.

Brandt, Hazard dhe Haaland janë treshja sulmuese për Dortmundin që do të kërkojnë tri pikë sonte.

Në anën tjetër, nga minuta e parë për Wolfsburgun është hedhur në fushë shqiptari, Admir Mehmedi.

Wolfsburg:

Borussia Dortmund: