Milani fitoi me fat kundër Interit, thotë Antonio Conte


Futboll


Gazeta Express

18/10/2020 9:52

Trajneri i Interit, Antonio Conte, ka thënë se fati i keq ishte fajtori për humbjen e skuadrës së tij 2:1 kundër Milanit në derbin e qytetit të shtunën në Serie A.

Dy gola nga Zlatan Ibrahimovic ia siguruan Milanit fitoren e
parë në derbi kundër Interit në Serie A që prej vitit 2016, me golin e Romelu
Lukakut që nuk ishte asgjë më shumë se ngushëllues, transmeton Gazeta Express.

Për më tepër, këto tri pikë e bëjnë Milanin lider të Serie A
pas katër javësh.

Interi krijoi shumë raste gjatë gjithë ndeshjes dhe vetëm
Lukaku i humbi dy mundësi shumë të mira, ndërsa VAR-i ia anuloi zikaltërve një
penallti për shkak të pozitës jashtë loje të sulmuesit belg.

Achraf Hakimi goditi e lëshoi mundësinë më të mirë për ta
barazuar rezultatin, pasi goditja e tij me kokë nga afërsia përfundoi jashtë
portës.

“Na vjen keq që e humbëm një ndeshje që e luajtëm shumë mirë.
Ata ishin të mirë por edhe më fat”, tha Conte pas ndeshjes.

“Ne krijojmë shumë mundësi për të shënuar në çdo lojë. Duhet
të jemi më vrastar para portës për t’i shfrytëzuar mundësitë. Nuk i fajësoj aspak
djemtë. Ata luftuan deri në fund për ta barazuar rezultatin. Ne nuk ishim shumë
me fat”, shtoi ai. /Gazeta Express/