Paralajmërohen rivalët e Juventusit në Champions: Ronaldo, gati për një tjetër mrekulli


Sport


Gazeta Express

06/08/2020 12:25

Portieri Wojciech Szczesny i ka paralajmëruar rivalët e Juventusit në Ligën e Kampionëve se Cristiano Ronaldo është gati ta performojë një tjetër mrekulli në garën prestigjioze evropiane.

Bardhezinjtë po përgatiten për rinisjen e sezonit në Ligën e
Kampionëve, të cilat do ta fillojnë me përballjen e së premtes kundër Lyonit në
fazën e 1/8 të finales së Ligës së Kampionëve, transmeton Gazeta Express.

Skuadra e Maurizio Sarrit e kishte humbur ndeshjen e parë
kundër Lyonit me rezultat 1:0, mirëpo të gjithë në Juventus janë shprehur
optimistë se mund ta përmbysin rezultatin në ndeshjen kthyese për të kaluar në çerekfinale.

Juventusi u përball me një sfidë të ngjashme në po të njëjtën
fazë gjatë sezonit të kaluar, kur Atletico Madridi e kishte fituar ndeshjen e
parë me epërsi prej dy golash.

Megjithatë, Ronaldo e kishte shpëtuar Juventusin me
het-trikun e tij të shënuar në ndeshjen kthyese. Szczesny beson se pesë-herë
fituesi i Topit të Artë dëshiron ta përsërisë një mrekulli të tillë sërish.

“Skuadrën e shoh të gatshme për këtë ndeshje. Jemi në një
ambient të ngjashëm si vitin e kaluar, para ndeshjes kundër Atletico Madridit”,
ka thënë portieri i Juventusit për Tuttosport.

“Ne mund ta arrijmë të njëjtën gjë këtë vit. Sërish het-trik
nga Ronaldo? Askush në botë nuk ka dyshim se Cristiano mund ta bëjë këtë sërish.
 Si zakonisht, ai e bën dallimin në
momentet vendimtare dhe tani është gati ta performojë një tjetër mrekulli”.

“Ne po luajmë për një synim të rëndësishëm, nuk është e vështirë
të motivohesh për këtë. Të gjithë jemi të përqendruar. Lyoni duket në formë,
duket se është të luajë dhe do ta shohim kush do t’i arrijë çerekfinalet”.
/Gazeta Express/