Priyanka Chopra ka pranuar se kishte luftuar me mërzinë pasi babai i saj i dashur Ashok vdiq në vitin 2013 në moshën 64 vjeç pas një beteje të gjatë me kancerin shkruan Daily Mail.

Në një intervistë të re, aktorja, 38, pranoi se ‘po ikte’ nga vdekja e prindit të saj duke pranuar rolin kryesor në filmin biografik Mary Kom 2014 vetëm disa muaj pas vdekjes së tij, transmeton lajmi.net.

Ylli i ekranit gjithashtu theksoi rëndësinë e ruajtjes së një ekuilibri të shëndetshëm punë-jetë pasi zbuloi se ajo punon 12-orë ditë gjatë javës, para se të martohej me burrin e saj Nick Jonas.

Me humbjen e babait të saj, ish fituesja e Miss World e përshëndeti atë si ‘shkëmbin’ e saj dhe e vlerësoi atë për futjen e ‘detyrës dhe disiplinës’ në edukimin e saj.

Ikona e Bollywood-it i tha Vishen Lakhiani në The Mindvalley Podcast, “Babai im ishte një ushtarak dhe kishte shumë barazi në shtëpi që vihej në detyrë, disiplinë dhe etikë pune”.

“Unë mendoj se po përpiqesha të ikja nga fakti që babai im vdiq, ai kishte qenë gjithmonë shkëmbi im”, tha ajo.

“Ishte mirë për mua, pavarësisht nëse bëja role të mëdha apo role të vogla, nëse fitoja apo dështoja, gjithmonë kam qenë në gjendje të shkoj në punë dhe të gjej diçka në të cilën mund të zhytem plotësisht. Kthimi në punë ishte një kombinim i të dyve”, shtoi aktorja./Lajmi.net/