Celta
Vigo është duke e mposhtur 1-0 Real Madridin midis ‘Sanstiago Bernabeut’

Golin
e ka shënuar Fedor Smolov në minutën e 7’, duke shokuar mbi 70 mijë tifozë të pranishëm
në ‘Bernabeu’.

Reali bëri lojën, por golin e gjetën mysafirët dhe tani duhet të djersiten shumë në 45 minutat e pjesës së dytë, për të shmangur humbjen dhe nisjen e një krize, pak ditë pas eliminimit nga Kupa e Mbretit, raporton Gazeta Express.