Amir
Rrahmani beson se Kosova mund të kualifikohet në Kampionatin Evropian.

Ëndrra
për Euro 2020 mund të bahet realitet.


fund të muajit mars, Kosova do të përballet me Maqedoninë, ku do të kërkojë
fillimisht finalen në play-off të Nations League dhe mw pas kualifikimin nw ‘Euro
2020’.

Kapiteni
i ‘Dardanëve’, Amir Rrahmani, në një intervistë për Super Sport, tha se të
gjithë te Kosova besojnë se mund ta bëjnë ëndrrën realitet.

“Besojmë që mund të arrijmë (të kualifikohemi në Euro 2020). Kemi kundërshtar të fortë  përball, por të gjithë besojmë. Duam të gjithë të kemi paraqitje më shumë të jemi të gatshëm për ato ndeshje. Si kjo mundësi kemi pak në karrierën tonë si futbollist andaj shpresojmë që të arrijmë atje”, u shpreh Amiri. “Maqedonia ka futbollist që luajnë në ekipe të mëdha, nuk janë të dobët, kanë sulm të rrezikshëm”. /Gazeta Express/