Derbi i Milanos sot i takoi Interit. Neroaxurët mposhtën Rosonerët me rezultet 3-0 dhe u shkëputën katër pikë.

Protagonist i ndeshjes ishte padyshim Romelu Lukaku me një super gol dhe asistimin për Lautaron.

Sulmuesi belg ishte më i miri në fushë dhe madje u aplaudua nga Zlatan Ibrahimovic, me të cilin kishin një zënkë.

Lukaku shënoi një gol mjaftë të bukur për ta vulosur kështu fitoren e Interit, ndërsa kamerat kanë kapur momentin kur Ibrahimovic e duartrokiti atë.

Me ketë veprim, Ibrahimovic e dëshmoi edhe njëherë se është një futbollist i madh.