Sipas raportimeve, filmi “Fast & Furious” do të marrë fund pas dy filmave të tjerë, shkruan BBC, transmeton lajmi.net.

Justin Lin do të drejtojë atë që do të jetë filmi i 10-të dhe i 11-të në seri, raportojnë Deadline dhe Variety.

Filmi i nëntë i kësaj serie filmash do të dalë në maj 2021, pasi është shtyrë një vit nga pandemia e COVID-19.

Seria e filmave e mbushur me aksion filloi më 2001 me “The Fast and the Furious”, me protagonistë Vin Diesel, Michelle Rodriguez dhe të ndjerin Paul Walker.

E drejta ekskluzive që atëherë është zgjeruar për të përfshirë tetë vazhdime të drejtpërdrejta, një film spin-off dhe një seri të animuar televizive.

Seriali, i cili përfshin Fast & Furious të vitit të kaluar: Hobbs & Shaw – ka gjeneruar deri më tani $ 5.7 miliardë (4.3 miliardë) në të gjithë botën.

Seria e shtatë, e lëshuar më 2015, është pjesa më e suksesshme deri më tani, pasi ka fituar 1.5 miliard dollarë (1.1 miliard funte).

Sipas Deadline, dy filmat e fundit ka të ngjarë të tregojnë “një histori të madhe” që do të ribashkojë të gjithë anëtarët kryesorë të serive.

Kur u publikua më 2001, “Fast and the Furious” pak parashikuan se do të bëhet gjigant në arkat botërore. /Lajmi.net/