Thiago ia dhuron një penallti Chelseat në debutim, e shpëton Alisson


Futboll


Gazeta Express

20/09/2020 19:07

Liverpooli vazhdon ta mposhtë 2-0 Chelsean.


minutën e 75’, vendasit që po luajnë me një lojtar më pak që nga minuta e 45’,
kishin shansin të ngushtonin epërsinë.

Timo
Werner fitoi penallti pas një prekje të lehtë nga debutuesi, Thiago Alcantara.

Por, nga pika e bardhë nuk u tregua i saktë Jorginho, ose më mirë me thënë, u tregua fantastik Alisson, që priti penalltinë dhe e shpëtoi Thiagon, raporton Gazeta Express.