Skuadra e Fiorentinës ka njoftuar se trajneri i tyre, Cesare Prandelli ka prezultuar negativ në testin e fundit për Covid-19.

Trajneri i “Violetëve” doli pozitiv me Covid-19, ditën e mërkurë, por më të kryer tre teste radhazi këtë jaavë ai doli të ishte negative, shkruan IndeksOnline

Prandaj Prandelli do të kthehet nesër në qendrën sportive dhe të vazhdojë përgatitjet përpara ndeshjes së së hënës kundër Genoas.