Armand Traore i cili ka qenë pjesë e skuadrës së Juventusit gjatë sezonit 2010/2011 ka dhënë një intervistë duke treguar fakte deri diku edhe shokuese për njërin prej futbollistëve të Zonjës së Vjetër.

Për talkSPORT ai zbulon se si ishte përvoja e tij në Torino ku tregoi se ishte i shokuar kur shikonte që futbollistin mund të pinin verë edhe para ndonjë ndeshjeje të rëndësishme.

Por ajo që i ka mbetur e paharrueshme është sesi Claudio Marchisio konsumonte deri në 4 paketa cigare në ditë dhe prapë vraponte në fushë si askush tjetër.

Senegalezi zhvilloi vetëm 12 ndeshje me Juventusin dhe pastaj u rikthye përsëri tek skuadra e Arsenalit, prej ku ishte huazuar.