Tjetër
barazim për Atletico Madridin në La Liga.


besuarit e Diego Simeones nuk kanë mundur të marrin më shumë se një pikë në ‘Mestalla’,
duke barazuar 2-2 me Valencian.

Llorente dhe Thomas shënuan për Atleticon për ta kaluar dy herë në epërsi skuadrën e tyre, por barazuan Gabriel Paulista dhe Geoffrey Kondogbia.

Me këtë barazim, të 10-tin këtë edicion, Atletico arriti të hyjë në zonën Champions, me 40 pikë të grumbulluara, një më shumë se Sevilla që të dielën luan me Espanyolin. /Gazeta Express/