Janë
publikuar formacionet zyrtare për sfidën mes Eibar dhe Real Madrid

Zinedine
Zidane nuk i ka në dispozicion Gareth Bale, Marco Asensio, James Rodriguez,
Marcelo, Luka Jovic e Nacho, derisa Odriozola dhe Mariano janë lënë në shtëpi për
arsye teknike, raporton Gazeta Express.

Pas
het-trikut në Champions League, Rodrygo Goes është lënë në stol për sfidën me
Eibarin, ashtu si Toni Kroos.

Startojnë
Vasquez dhe Mdric.

Eibar:

Real Madrid: