Dy vetura janë aksidentuar brenda një segmenti 100 metërsh në rrugën Prishtinë-Pejë, saktësisht të Parku i Biznesit në Drenas.

Mëngjesi i së enjtës me reshje shiu bëri që të vështirësohet qarkullimi në komunikacion.

Sipas pamjeve që kanë dërguar lexuesit, dy vetura kanë dal jasht rrugës.

S’raportohet për të lënduar ndërsa njësiti i Policisë rrugore ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po merren me rastin.