7 Tetor 2021
18:30

Denis Hakanaj

Pas transferimit të Cristiano Ronaldo-s nga Juventus te Manchester United vlera e aksioneve të klubit anglez është rritur me 650 milionë euro, sipas The Sun.

Ylli portugez, sipas Forbes, shtë një nga futbollistët më të paguar në botë pas zbarkimit në Premier League.

Në sezonin 2021/2022, Ronaldo duhet të fitojë 106.6 milionë euro.

Lionel Messi është mbrapa Ronaldo-s me 93,8 milionë euro, ndërsa shokët e rinj të argjentinasit te PSG, Neymar (81 milionë euro) dhe Kylian Mbappe (36,7 milionë euro) kompletojnë katër vendet e para.