Një formacion special me skemën 4-3-3 të lojtarëve më të çmueshëm të kampionatit anglez: vetëm Foden, Alexander-Arnold dhe Rice luajnë në kombëtaren e Southgate.

Formacioni i lojtarëve më të shtrenjtë të Premier League:

Në portë: Alisson 50 milionë euro (Liverpool)

Në mbrojtje: Alexander-Arnold 80 milionë (Liverpool), Fofana 65 Milioni (Chelsea), Ruben Dias 75 milionë (Manchester City), Robertson 65 Milioni (Liverpool)

Në mesfushë: Rice 80 milionë (West Ham), De Bruyne 85 milionë (Manchester City), Foden 90 milionë  (Manchester City)

Në sulm: Salah 90 milionë (Liverpool), Diaz 75 milionë (Liverpool),

Haaland 150 milionë (Manchester City)

Një super skuadër me një vlerë totale prej 905 milionë euros që do të ishte favoritja kryesore për të fituar ccdo trofe të mundshëm.