Emsione t tilla si Big Brother pr kngtarin Erion Korini jan “ekperiment njerzor na bn t jemi koherent ndaj mnyrs se si reagojn n situata t ndryshme”.

Erion Korini: Fakti q sht nj ekperiment njerzor na bn t jemi koherent ndaj mnyrs se si reagojn n situata t ndryshme. Ai sht nj lloj eksperimenti i ndrtuar sipas nj loje. Dhe komentet e njerzve hera hers ndryshojn. N rrjete sociale ka nj mllef, ka nj tallje ndaj VIP-ave.

Sipas Korinit nuk sht gj e bukur q n nj format t till ka pasur “dhun fizike, psikologjike verbale”.

Sa i prket nj nxdr personazheve m t prfolur Kejvins ai u shpreh se “ajo nuk sht futur aty q t lexoj Bibln”.

Erion Korini: Aty ka pasur dhun fizike, psikologjike verbale. Nuk sht gj e bukur. Un nuk e njoh Kejvinn. M plqeu mnyra se si e bri n fillim lojn. Ajo nuk sht futur aty q t lexoj Bibln. Mua m vjen inat q kur gjete nj si Luizi gjej dhe 3 t tjer. Ti ke krim jasht, ti ke korrupsion habiten me Big Brother.