Tea vendosi q nismn e Luizit pr t hequr dor nga lekt e tij, me qllim q ti blej nj dhurat Kiars pr ditlindjen, t mos e zbatoj. Ky veprim ka sjellur nj prplasje shum t ashpr mes banorve, dhe kryesit Teas dhe Luizit.

Veprimin e Teas e kan komentuar edhe opinionistt e Big Brother, ku Arbr Hajdari sht shprehur se Tea nuk duhet ta kishte pyetur Kiarn pr dhuratn, pasi kjo pyetje nuk mund ti bhej dikujt q ka ditlindjen.

Mund ta kishte zgjidhur me drejtsi, por u b me intriga, tha Arbri.