Sonte (11 qershor) është hapur ceremonia e Kampionatit Evropian “EURO 2020”, shkruan lajmi.net.

Kjo ceremoni u hap nga disa artistë të njohur, të cilët dhuruan performancë madhështore në stadiumin Olimpic në Romë.

Fillimisht, ceremonia nisi me interpretimin e Andrea Bocellit, për të vazhduar më par me Bono, The Edge dhe Martin Garrixc.

“EURO 2020” fillon me ndeshjen mes Italisë dhe Turkisë, ndërsa në stadium janë një numër i madh i tifozëve. /Lajmi.net/

https://www.youtube.com/watch?v=SZTsvsZhwT0