Blogerja Armina Mevlani, teksa po fliste pr temn partneri im sht un mamaje tha se vjehrra nuk mund t vij kur t doj n shtpin time. Ajo lexoi nj mesazh t nj ndjeksje, ku thoshte se partneri i saj ishte nj djal mamaje dhe se ajo vinte pr t br punt n shtpin e tyre.

Ik nga unat e mamit, sepse sht skandal q burri t vazhdoj t jet un mami, u shpreh Armina. N mesazhin e ndjekses thuhej gjithashtu se mamaja e partnerit t saj vinte n shtpin e tyre pr t br punt. Sipas Armins, kjo sht nj shkelje t privatsis dhe mosrespekt ndaj vjehrrave.

Nuk sht normale, se ideja sht pse duhet t vij vjehrra t t bj punt. Pse duhet t vij ta bj, sht privatsi. Ti ke sirtart e tu, pse duhet t hyj n intimitet nj nga prindrit. Prishet intimiteti, se ti ke ndrresat, ke shtpin tnde. Pse duhet t vij vjehrra t t bj punt.

As mami im nuk ka pse t vij. Nuk sht pastruese. Do ndjehesha keq ta bnte., u shpreh Armina.