Milan ka arritur një tjetër marrëveshje në merkato duke mposhtur kështu dy skuadra të mëdha europiane si Arsenal dhe Borussia Dortmund.

Bëhet fjalë për futbollistin e skuadrës franceze të Toulouse, Amine Adli.

Franko-marokeni ka arritur një marrëveshje me Rossonerët dhe tashmë ka mbetur vetëm dakordimi mes dy skuadrave.

Corriere dello Sport raporton që Milani rriti presionin ditëve të fundit duke rezultuar në një marrëveshje të arritur mes skuadrës dhe futbollistit.

Edhe Toulouse i ka duart e lidhura në këtë garë për shkak se kontrata e tij skadon në qershor të 2022 dhe verën e kaluar ai mund të largohet nga skuadra me parametra 0.