Debati i krijuar mes Luizit dhe Kiars, u komentua edhe nga opinionistt. Arbr Hajdari tha se kt her nuk gjen argument pr t justifikuar ftohtsin e Kiars t treguar ndaj partnerit t saj kur ishte smur.

Sipas Arbrit sjellja e Kiars ndonjher kundrejt Luizit sht arrogante, por sipas moderatores ajo dashurin e saj e tregon n mnyra t tjera dhe jo duke i dhn puthje apo dhe zier aj ashtu si vet ajo e tha.

Pjes nga biseda:

Kiara: Shum situata ktu, kan treguar se Olta bn disa veprime pr t shfrytzuar gjithka pr loj. Nuk e mohoj faktin q Olta sht e ndjeshme, por jo deri n pikn q ajo t duroj gjithka ka br Luizi. M vrau komenti i saj pr shkak t ftohtsis time n at situat. Nuk ka t drejt Olta t ndrhyj ktu. Luizi dhe Olta kishin br nj bised me njri-tjetrin q ata donin t m vinin mua n loj.

Arbr: Ksaj rradhe nuk gjej arsye, pr ta justifikuar sjelljen e Kiars, se si mund t jet aq indiferente ndaj t dashurit t saj. Ajo e ka obligim prkujdesjen. Nuk e justifikoj dot komentin Hemo se nuk t dhemb aq shum koka. Nse Olta po bn loj, luaj dhe ti o Kiara. Kur personi yt i dashur t thot q sht smur, nuk gjej argument t justifikoj veprimin tnd.

Kiara: Jemi shum t ngarkuar, sht dita e 80. Gjrat shihen ndryshe nga ekrani, ndryshe jan ktu.

Luiz: Arsyeja q nuk u afrua Kiara kam qen un. I thash un mos m rri pran se nuk doja zhurm.

Kiara: Un dashurin time e tregoj n mnyra t tjera, nuk e tregoj duke i dhn puthje apo duke i zier aj.

Arbr: Ti ndonjher ke nj sjellje arrogante.

Kiara: T dy e kan br kt gj, pr t m vn n loj. Nuk ishte edhe aq e madhe.

Zhaklin: Un kt ngjarje e kam par si luft pushtetesh. Mrzin e Kiars e kuptoj dhe e justifikoj. Luizi i ka dhn pushtet Kiarn dhe ajo njsoj si Deamishel po luan fort dhe e shikon veten n finale me Luizin. Kiara duhet ta pyeste Luizin nse ai sht mir ose jo. Sa i prket Olts, ajo ka patur nevoj edhe pr dashuri dhe mbase e ka prdorur Luizin pr m von.