Arsenali e ka nisur sezonin me një fitore në një fushë aspak të lehtë dhe që në vitet e fundit si ajo e Crystal Palace. Ka mjaftuar një gol i Martinellit dhe një autogol në pjesën e dytë për djemtë e Arteta.

GOLI I MARTINELLI

Një tripikësh me shumë rëndësi dhe që sigurisht i jep moral topccinjve, ku debutoi edhe Gabriel Jesus, por që në total ishin të gjithë në formën e duhur edhe pse vendasit iu afruan barazimit në pjesën e dytë.

AUTOGOLI I PALACE

Por, gjithcka nisi me një aeroplan që fluturon një shenjë “Përdhunuesit me shkelm nga fusha” përpara ndeshjes së Palace Arsenal në Selhurst Park! Sigurisht, referimi mesa duket per Thomas Partey, qe akuzohet se ka keqtrajtuar te dashuren e tij…

A plane flying a sign “Kick Rapists off the Pitch” before the Palace Arsenal match at Selhurst Park! pic.twitter.com/9QhSlVTNxw

— Isaac Fanin (@isaac_fanin) August 5, 2022

Braziliani i Arsenalit zhbllokon ndeshjen ndaj Crystal Palace në “Selhust Park” pas 20′. Skema e bukur e Topçinjve, me Zinçenkon që qëndron pas bllokut të shokëve të tij, duke vepruar si bankë për brazilianin, i cili, i vetëm, mbështet pas Guaita-s.

Dyfishimi erdhi pesë minuta nga fundi për një autogol të Guehi. Per tu nenvizuar edhe superpritja e portierit Ramsdale qe ishte vendimtare pasi shifrat mund te shkonin ne barazim 1-1 dhe te ngecnin aty!

تصدي رامسديل 🤩🧤 pic.twitter.com/bT8ZDhpW2Y

— فيديو شبكة أرسنال العربية 🎥 (@G4A_Videos) August 5, 2022