Bukuroshja e njohur shqiptare, Aurela Hoxha, është mjaft aktive dhe e ndjekur në rrjetet sociale.

Ajo shpesh ndan me ndjekësit fotografi dhe video të ndryshme nga jeta e saj e përditshme, duke ushtruar kështu edhe profesionin e influenceres.

Në disa fotografi të fundit që Hoxha ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram, ajo është dukur mjaft bukur në veshjen, e cila është parë më parë nga fansat te një tjetër personazh i njohur.

Aurela është fotografuar e veshur me fustanin e bardhë të quajtur “Cindy”, i cili është dizajn i shtëpisë së modës, The Attico.

Me një fustan të tillë, ishte shfaqur muaj më parë edhe këngëtarja shqiptare me renome botërore, Dua Lipa, gjatë vizitës së saj në Butrint.