Një vetaksident ka ndodhur në Mirash të Ferizajt, ku një autobus ka rrëshqitur dhe ka dalur nga rruga.

Rasti është konfirmuar nga Policia e Kosovës.

“Një autobus i udhëtarëve me targa vendore ka shkaktuar vetaksident (ka rrëshqitur) me këtë rast është lënduar një person”, ka thënë Kanun Veseli, zëdhënës i Policisë për këtë rajon.

Tutje ai ka shtuar se i lënduari është dërguar në Qendrën Emergjente në Ferizaj.

“Njësitet e Policisë janë në vendin e ngjarjes, po e hetojnë rastin”, ka shtuar Veseli.