Ish sulmuesi i Manchester City dhe Milanit, Mario Balotelli ka tërhequr interesim të madh nga Turqia, raporton Calcio Mercato.

Të sapoardhurit në Super Lig, Adana Demirspor po kërkon që ta sjellë 31 vjeçarin këtë verë me parametra 0.

Balotelli po afrohet kah fundi i kontratës me skuadrën e Serie B, Monza, e cila nuk e ka ndërmend që të rinovojë përsëri me sulmuesin italian.