Kiara dhe Luizi gjithashtu analizuan gjendjen e Bjordit, i cili u prfshi n lot, pasi votoi pro pr t hequr 10 mij euro nga mimi i madh, pr t nxjerr Efin dhe Luizin nga dhoma ku ata do t qndronin vetm pr tre dit. Kiara u shpreh e zhgnjyer nga lkundja, si e cilsoi ajo, e Bjordit.

Ajo dhe Luizi i qndrojn t njjtit mendim, q Bjordi sht krahu i djatht i Olts, ndaj u prek emocionalisht nga zgjedhja e tij, pasi n nj far forme i ktheu shpinn Olts.

Bjordi e pyeti Kiarn nse ajo ishte e sinqert n at q tha n spektakl, se nse do e merrte malli pr Luizin, do humbiste 2 mij euro t tjera. Kiara i tha se nuk ka pse i jep shpjegime atij, pr ndjenjat e saj.