Loja Siameze ishte nj ndr sfidat e fundit q u sprovuan banort e Big Brother Vip Albania.

Vllai i Madh deshi q n kt loj, n t njjtn bluz t qndronin Olta dhe Luizi s bashku. Ashtu ngjitur me njri-tjetrin si nj person i vetm ata duhet t kryenin do aktivitet t tyrin brenda shtpis s BBV.

Gjat ktyre ditve, kngtri e ka treguar disa her q nuk ka qen n gjendje t mir, por srish zgjodhi ta vazhdonte sfidn.

Tani q loja ka prfunduar, Luizi e ka pranuar me gojn e tij q edhe sikur t donin nuk e hiqnin dot bluzn, pasi kishin marr urdhr t prer nga produksioni.

Si un si ti (Olta) nuk kishim b me e heq bluzn, se na erdhi kush na erdhi dhe na dha urdhr t prer q nuk hiqet bluza. Dhe po ta them n sy,-u shpreh Luizi.

Nga ana tjetr, Olta vigjilente se Ejlli po zbulonte prapaskenat e produksionit t BBV, u mundua ta ndalonte duke ia ber me shenj, ndrsa ndr dhmb tha:Mos i thuaj kto gjra.