Kngtarja Nita Latifi ka rrfyer ditn e sotme betejn e saj me smundjen e rnd dhe shqetsimet q ka pasur ditt e fundit.

Nita tregoi se pas hyrjes n shtpi ishin shfaqur disa shqetsime q lidheshin me t njjtin problem.

Si pasoj e ktyre shqetsimeve n koordinimin me produksionin ajo sht larguar nga shtpia ditn e sotme prkohsisht pr t kryer nj kontroll mjeksor.

Teksa u rikthye n shtpi Nita i tregoi banorve se nga analizat e kryera ka ende dika, por nuk sht shqetsuese.

Dua t ndaj me ju nj ngjarje q ka ndodhur kto dit me mua dhe q n fund t gjith ksaj sht nj mesazh, nj shqetsim, nj sukses, t gjitha i ka brenda. Vitin e kaluar, un kam pasur tumor n gji dhe jam operuar dhe doli gjithka me sukese. N momentin q kam hyr ktu n shtpi, ka disa dit q kam pasur shtrngime, shqetsime, disa dhimbje, gjat dits.

Disa banor e kan vn re shqetsimin tim, Nuk kam treguar sepse kam qen sot me produksionin n kontroll, kam qen jasht sot. Brsa nj kontroll tjetr dhe doli q ka ende dika, por nuk sht shqetsuese, sht nn mbikqyrje. Dua ta them sepse ekzistojn njerz ktu brenda q nuk sillen kot rreth pishins, sepse po e pres nj prgjigje pr nj stres q e kam pasur q nuk e kam pasur pr detyr t ngarkoj asknd me problemet e mia. Pr lojn q bj ktu brenda, nuk kam nevoj as t viktimizohem, as t m shihni pr gjynah. Kjo nuk do t ndikoj aspak n loj, tha Nita, ku t gjith banort m pas t prlotur shkuan ta prqafojn.

VIDEO: